Okná Aluprof

MB-45 - Okenno-dverový systém bez tepelnej izolácie

MB45

Systém MB-45 je hliníkový systém určený k interiérovej a exteriérovej zástavbe nevyžadujúcej tepelnú izoláciu konštrukcie ako napríklad interiérové deliace steny, okná, dvere, kyvné dvere a rôzne priestorové konštrukcie. Konštrukčná hĺbka profilov je 45 mm (rám ), 54 mm (krídlo) a 45 mm (dverné krídlo).

Dôležitou vlastnosťou systému je možnosť ohýbania profilov čo umožňuje zhotoviť rôzne druhy oblúkov a oblúkových konštrukcií. Tesnosť konštrukcie je zabezpečená tesneniami zo syntetického kaučuku EPDM. Zo systému je možná výroba dymotesných dverí MB-45D kompatibilná so systémom s tepelnou izoláciou MB-60 a MB-70. Rozsah zasklenia je 2 - 34 mm v krídle a 2 - 25 mm v pevných konštrukciách.

MB-60 - Systém okien a dverí s tepelnou izoláciou

MB60

Hliníkový systém MB-60 vhodný na výrobu okien, dverí, deliacich a plošných konštrukcií. Profily systému sú trojkomorové. Konštrukčná hĺbka profilov okna : 60 mm (rám), 69 mm (krídlo), a dverí : 60 mm (rám, krídlo).

Sučinitel prestupu tepla Uf = 2,0 - 3,2W/m2*K podľa EN ISO 10077 v závislosti na použitých profiloch a výplni. V systéme su použité profilované termické vložky (tepelný izolátor) tvaru omega šírky 24 mm (okná) a 14 mm (dvere) z polyamidu zosilnené skleneným vláknom. Tvar vložiek zvačšuje pevnosť profilov a umožňuje jeho odvodnenie, čo zaisťuje správnu izoláciu pri akýchkoľvek atmosferických podmienkach. Tesnosť konštrukcií zabezpečujú kvalitné tesnenia zo syntetického kaučuku EPDM. Profily spĺňajú tepelné požiadavky materiálových skupín 2.1. Systém umožňuje zasklievanie výplní hrúbky od 14 mm do 50 mm.


MB-70 - Systém okien a dverí s vyššou tepelnou izoláciou

MB70

Systém okien a dverí s tepelnou izolaciou MB-70 je moderný hliníkový systém so zvýšenou tepelnou izoláciou, vhodný na výrobu konštrukcií použitých na vonkajšiu zástavbu s požiadavkou na tepelnú a zvukovú izoláciu rôznych typov okien, dverí, presklených stien a iných plošných konštrukcií. Profily systému sú trojkomorové. Súčiniteľ prestupu tepla Uf = 1,6 - 2,4 W/m2*K podľa EN ISO 10077 v závislosti na použitých profiloch a výplni. Veľmi dobrá zvuková izolácia je zabezpečená tesnením s tzv. dvojkomponentnou stavbou. Systém MB-70 je charakteristický nízkou hodnotou súčiniteľa prestupu tepla Ug , ktorý zabezpečuje špeciálny tepelný most (plastový izolátor) tvaru omega z polyamidu spevneného sklenným vláknom šírky 34 mm (okná) a 24 mm (dvere).

Konštrukčná hĺbka profilov okien je 70 mm (rám) a 79 mm (krídlo), u dverí 70 mm (rám aj krídlo). Zo systému MB-70 je možné vyrábať okná a dvere odolné proti vlámaniu.


MB-70HI - Okenno-dverový systém s vysokou tepelnou izoláciou

MB70_HI

Okenno–dverný systém s vysokou tepelnou izoláciou MB-70HI je vyvinutý pre stále rastúce požiadavky na vysokú tepelnú izoláciu konštrukcií. Dosahuje vynikajúce hodnoty - súčiniteľ prestupu tepla U=1,11-2,3 W(m2*K) v závislosti na použití profilov a príslušenstva ako aj použítím tesnenia s tzv. dvojkomponentnou stavbou. Je vyvinutý vylepšením systému MB-70 a to vložením tepelnej vložky do stredovej komory profilu, ktorú tvoria tepelné izolátory tvaru omega, ktoré znižujú prúdenie tepla touto komorou. Zo systému MB-70HI je možné vyrábať rozne verzie okien ako napríklad so skrytým krídlom MB-70US HI alebo studeno–teplú fasádu z okien MB-70CW HI. Okná a dvere systému MB-70HI sú využívané v individuálnej zástavbe ako aj v hliníkových fasádnych konštrukciách so zvýšenou tepelnou izoláciou MB-SR50HI.

Konštrukčná hĺbka profilov okien je 70 mm (rám) a 79 mm (krídlo), u dverí 70 mm (rám aj krídlo). Systém MB-70HI je vhodné použiť v kombinácii zasklenia s trojsklom, čím sa zvýšia tepelné a zvukové parametre konštrukcie.


MB-77HS - Zdvižno posuvné dvere

MB77_HS

Zdvižno posuvné dvere sú ideálnym riešením na predelenie obytnej časti s vonkajším prostredím. Umožňujú pohodlný prístup na terasu, balkón alebo záhradu. Veľké presklené plochy prinášajú do priestoru svetlo, perfektný výhľad von a zároveň v otvorenej polohe nezaberajú miesto, čo zvyšuje celkový komfort.

Systém MB-77HS vďaka svojej robustnej konštrukcii a izolačným prvkom ponúka jedny z najlepších parametrov. Vybrať si môžete z varianty ST alebo HI. Konštrukcie umožňujú výrobu krídiel veľkých rozmerov pri použití 3-skiel alebo 4-skiel.

Vďaka svojim úžitkovým vlastnostiam je tento systém vhodný tak do privátnych objektov ako aj do komfortných apartmánov alebo hotelov.


MB-86 - Vynikajúce izolačné vlastnosti

MB86

Nový systém hliníkových okien a dverí MB-86 ponúka vynikajúce izolačné vlastnosti a je vhodný aj pre nízkoenergetické domy. Je to prvý hliníkový systém ktorý vo verzii AERO používa kremičitý aerogel vyplnený netkanou sklenenou textíliou. Tento prvok pomáha dosiahnuť špičkové teplotné parametre (Uw celého okna od 0,8 W/m2K, Ud dverí od 1.0 W/m2K). Vysoká pevnosť profilov umožňuje výrobu konštrukcií veľkých rozmerov a hmotností (krídlo okna/ dverí až 200 kg), a tiež konštrukcií odolných proti vlúpaniu.

Systém MB-86 je kompatibilný so systémom posuvno-zdvižných dverí MB-77HS, takže váš dom alebo stavba získa kompaktný vzhľad a zároveň má zaručenú vysokú tepelnú izoláciu.

Odolnosť pre zaťaženie vetrom: trieda C5, PN-EN 12211:2001, PN-EN 12210:2001
Priepustnosť vzduchu: trieda 4, PN-EN 12207:2001
Vodotesnosť: trieda E 1500, PN-EN 12208:2001
Koeficient prestupu tepla (Uf):
 - verzia MB-86 ST: od 1,3 W/m2K
 - verzia MB-86 SI: od 0,9 W/m2K
 - verzia MB-86 AERO: od 0,63 W/m2K


MB-78EI protipožiarne dvere a steny

MB78EI

MB-78EI je moderný systém slúžiaci k výrobe dverí a stien s požiarnou odolnosťou. Konštrukcie MB-78EI umožňujú výrobu:
  - protipožiarne dvere - odolnosť EI15 - EI60 (tiež ako dymotesné dvere)
  - protipožiarne steny - odolnosť EI15 - EI90
  - protipožiarne automatické dvere - odolnosť EI15 - EI30 (certifikované s pohonmi GEZE)
  - protipožiarne okno - odolnosť EI15 - EI60

Všetky systémy sú riadne certifikované v IFT Rosehnheim v Nemecku a vo Fires Batizovce v Slovenskej republike.

Konštrukcia je tvorená hliníkovými profilmi s tepelným mostíkom širokým 34 mm a ohňuvydornými vložkami. Konštrukčná hĺbka profilov je 78 mm. Profily sú charakteristické nízkou hodnotou súčiniteľa prestupu tepla Uf. Systém umožňuje zasklenie všetkých typových ohňovzdorných skiel hrúbky 8–49 mm.